За прашања за нашите производи или ценовник, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и ќе стапиме во контакт во рок од 24 часа.

Контактирајте повеќе

ЗА НАС

СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ ЗА СИТЕ ВИДОВИ ХИДРАУЛИЧНИ ЗАПОМНУВАЊА, комплети за заптивки, ЗАМЕНА ОЕМ ЗАПОМНУВАЊА

Хидраулични заптивки или хидраулични заптивки на цилиндри или заптивки на вратило се уреди дизајнирани да спречат течности да излегуваат од цилиндрите или пумпите додека истовремено спречуваат странски загадувачи да влезат во нив. Тие се витални делови во многу видови машини. Голем број заптивки се користат во хидрауличните цилиндри .Во различни клипни апликации, барањата на различни заптивки стануваат сè построги за да се обезбеди префектно решение за заптивање. Таа издржливост е токму она што ја прави JSPSEAL е производител и дистрибутер на хидраулични заптивки, комплети за заптивки, замена на OEM заптивки за мобилни апликации.

За повеќе
about

Кој е JSPSEAL?

JSPSEAL за прв пат е основан во 1998 година, како сервис и одржување за поддршка на локалната земјена индустрија. Во 2005 година, ја изградивме новата фабрика, површината е над 10.000 квадратни метри. Има производствена линија за лиење со вбризгување, производствена линија за истурање полиуретан, работилница за обработка на мувла, работилница за обработка на тефлонски, работилница за завршна обработка и така натаму.

Што прави JSPSEAL?

JSPSEAL е професионално претпријатие специјализирано за хидраулични заптивки, како што се заптивка на PU прачка, клипна заптивка, тампон прстен, прстен за носење, бришачи, лизгачки прстен, резервен прстен. Материјалите за хидраулични заптивки имаат уретан, ПОМ, најлон, гума, метално куќиште, тефлонски (тефлон), памучна ткаенина од фенолна смола и така натаму.

Зошто да изберете JSPSEAL пломби?

Ние продаваме во резервниот пазар скоро 20 години, знаеме повеќе за тоа каква заптивка и е потребна на машината при лоши работни услови. И прецизните калапи обезбедуваат големина на производот. Оригиналните увезени суровини ги обезбедуваат механичките својства на производите.

10000

+

Фабричка ПОВРШИНА/М²

15

+

Извоз (години)

1998

+

Основана во

Специјализиран за производство на хидраулични заптивки на цилиндри

Приказ на производот

Главните производи вклучуваат заптивки за шипки, заптивки за бришачи, тампон прстени, клипни заптивки, прстени водилки, комплети за заптивање, резервни прстени, прстени O итн. Производите може да се користат во CATERPILLAER, KOMATSU, VOLVO, DOOSAN, HYUNDAI, HITACHI, CASE, JOHN DEERE, XCMG, SANY, SANDVIK, METSO, ITM и други резервни пазари. Материјалите на производот вклучуваат TPU, тефлонски, POM, НИЛОН, гума, итн.

Научи повеќе

Апликации

Погледнете ги нашите реализирани проекти.
Ако ви треба каква било машина, ве молиме контактирајте не преку е-пошта:sale@jspseal.com

СВЕДОШТАЊА

Среќни клиенти

Производите на JSPSEAL се извезуваат повеќе од 15 години, а нашето долгогодишно искуство со извоз може да ви помогне да решите различни проблеми со пломбите. можеме да обезбедиме брзо и ефикасно време на испорака низ сите делови на JSPSEAL.

  • Овој комплет за заптивање на клипот совршено одговара за мојот клип AH212097 од 90 мм. Квалитетот на заптивките е одличен, и ми ги вратија перформансите на хидрауличниот систем. Монтажата беше едноставна и пломбите досега добро се држат. Јас сум многу задоволен од оваа набавка и би ја препорачал на секој што има потреба од замена на заптивки за нивната хидраулична опрема. Генерално, одличен производ по разумна цена. Ви благодариме што обезбедивте таков сигурен производ што ми помогна да ја подигнам мојата опрема и да работи непречено.

  • Неодамна го купив производот Track Pin Link Seals и морам да кажам дека сум целосно импресиониран. Квалитетот на заптивките е врвен и тие ефикасно спречија протекување на мојата машина. Процесот на инсталација беше исто така брз и лесен. Силно ги препорачувам овие заптивки на сите кои имаат потреба од издржливи и сигурни решенија за запечатување. Услугата за клиенти беше исто така извонредна, бидејќи тие ми помогнаа да одговорат на сите мои прашања. Генерално, одличен производ и одлична компанија.

  • Замената на комплетот за заптивки за хидраулични прекинувачи од моделот NPK-E е со висок квалитет и јас сум многу задоволен од моето купување. Заптивките совршено се вклопуваат и помогнаа да се спречат какво било протекување или оштетување на мојата опрема. Процесот на инсталација беше лесен, а заптивките се издржливи и долготрајни. Силно го препорачувам овој производ на сите кои имаат потреба од замена за заптивки за нивниот хидрауличен прекинувач. Генерално, јас сум многу задоволен од моето купување и перформансите на овие заптивки.

  • Хидрауличните тампон прстени се одлични за спречување на истекување и обезбедување непречено работење во мојата машина. Инчните заптивни прстени се исто така многу издржливи и сигурни. Ги користам веќе некое време и немав проблем со нив. Квалитетот на овие прстени е врвен и дефинитивно ги подобрија перформансите на мојата опрема. Силно ги препорачувам овие производи на сите кои имаат потреба од висококвалитетни хидраулични и заптивни прстени.

Вести и медиуми

Прочитај повеќе

Оставете ја вашата порака